Ботев Пловдив Етър Велико Търново

Ботев (Пловдив) надви Етър в контрола пред погледа на Зингаревич, Шоколаров заби два гола

Ботев (Пловдив) спечели и втората си контрола от зимната подготовка. "Канарчетата" надвиха с 2:1 Етър в мач, който се проведе на клубната база в Коматево. Славчо Шоколаров се превърна в герой за Ботев, реализирайки и двете попадения във вратата на "виолетовите". За гостите от Велико Търново се разписа Даниел Младенов.

Припомняме, че в първата си контрола Ботев отвя със 7:0 Гигант (Съединение), докато Етър спечели с 3:0 срещу Спартак (Плевен), след което надви и Берое (1:0).

В 5-ата минута на мача в Коматево дойде първата възможност за Ботев. Виктор Генев пропусна да се разпише с глава след изпълнение на корнер. Само една минута по-късно обаче резултатът беше открит. Славчо Шоколаров проби към вратата на Етър, финтира съперник, след което наказа Христо Иванов с удар по земя в далечния ъгъл - 1:0.

В 13-ата минута резултатът бе равен. След центриране от пряк свободен удар топката попадна в Алдаир, който не се поколеба и центрира. Последва неразбирателство в наказателното поле на Ботев и топката бе засечена с глава от Дани Младенов - 1:1.

В 16-ата минута дойде и още една неприятна новина за домакините. Виктор Генев получи контузия и бе принудително заменен от Атанас Чернев. През второто полувреме на вратата на Ботев бе извършена смяна. Георги Аргилашки замени Янко Георгиев, но само 3 минути след появявата си на терена стражът трябваше да се намесва добре, за да спаси опасен удар на гостите от около 25 метра.

В 53-ата минута голмайсторът на Ботев Атанас Илиев можеше да направи резултата 2:1, но пропусна.

В 71-ата Шоколаров отново се разписа. Полузащитникът застана зад топката при пряк свободен удар и технично я насочи в близкия ъгъл на вратата на гостите - 2:1.

Една минута преди края Шоколаров имаше шанс да запише хеттрик, но пропусна да направи резултата 3:1 от дузпа. Наказателният удар беше отсъден за фаул срещу Станислав Маламов, който продължава пробите в Ботев.