Созопол Ямбол 1915

Созопол продължава с убедителните победи, постигна класика срещу домакините от Ямбол

Отборът на СОЗОПОЛ спечели класическа победа в третата си контролна среща от зимната подготовка.Небесносините спечелиха с 0:3 срещу ФК Ямбол 1915, а трите попадения бяха най-малкото, с което се отърваха домакините.

В 24-та минута Галин Димов откри резултата след красив гол от корнер. Полузащитникът врътна директно кълбото, което се озова в мрежата за 0:1, а тава бе първи гол на новото попълнение.Гостите продължиха да атакуват, но направиха доста пропуски. Иван Колев, Димитър Балинов и Цветомир Тодоров имаха отлични възможности, но всичко по-интересно остана за втората част. В 50-та минута Ариф Ферадов покачи за 0:2 след пас на Венцислав Гюзелев.

Младият футболист вкара четвъртото си попадение в зимните контрол, а малко след това чудесно изведе свой съотборник зад отбраната, но трети гол така и не падна.В последната третина, гостите от СОЗОПОЛ.вкараха и трето попадение, макар и пропуските да продължиха.

След нова добра атака, Ариф Ферадов центрира топката в наказателното поле, а Мариян Димитров с глава оформи крайния резултат -0:3.

Младият бранител заслужено се разписа след добрите игри от началото на сезона.