Спортист Своге падна с 0:3 от Царско село

Спортист загуби от елитния Царско село с 0:3 в контролна среща, която бе играна под непрекъснат снеговалеж на терена в село Рилци. Въпреки това двата тима направиха полезна проверка, в която е липсваха голови положения.
Футболистите от Царско село влязоха по-добре в мача и успяха да вкарат два гола чрез Андерсон и Димитър Костадинов. В 17-ата минута Деян Христов изпълни много добре пряк свободен удар, но Михаил Иванов изби, топката попадна у Цветомир Вачев, който опита добавка, но Иванов отново спаси.
През второто полувреме Спортист имаше възможност да намали резултата. Стивън Славков пропусна след ъглов удар, като отблизо изпрати топката в аут. Малко по-късно Джулио Чарлов отправи силен удар, но стражът на Царско село спаси.
В заключителните минути на срещата Цветомир Вачев също имаше добра възможност, но също не успя да се разпише.
Царско село вкара и трети гол чрез Християн Чипев, който направи добавка след избиване на Васил Вълчев.
ЦАРСКО СЕЛО – СПОРТИСТ СВОГЕ 3:0
1:0 Андерсон 15, 2:0 Костадинов 22, 3:0 Чипев 70
СПОРТИСТ: Дар Королев, Борислав Стойчев, Мартин Михайлов, Иво Харизанов, Ивайло Михайлов, Кристиян Кочилов, Цветомир Вачев, Галин Ташев, Айкут Рамадан, Валентин Йосков, Деян Христов (Васил Вълчев, Ваньо Иванов, Джулио Чарлов, Стивън Славков, Кирил Янакиев, Томи Костадинов, Владислав Цеков)