Милан Интер

Интер обърна Милан в драматичен сблъсък! Ибра беше изгонен от дербито + ВИДЕО

Отборът на Интер се класира за 1/2-финалите в турнира за Купата на Италия, след като успя да се наложи над градския съперник Милан с резулат 2:1.

Двубоят беше изключително интересен.

Отборът на Милан успя да поведе в резултата 31-ата минута чрез звездата си Златан Ибрахимович.

В края на първата част напрежението между Ибра и бившият му съотборник в Ман Юнайтед и настоящ нападател на Интер Ромелу Лукаку ескалира и двамата се засипаха с обиди, след което получиха жълти картони.

В 58-ата минута Златан получи втори жълт картон и принудително напусна терена, като остави своя тим с 10 души.

В 71-ата минута "нерадзурите" успяха да изравнят. Ромелу Лукаку се разписа от дузпа.

В 75-ата главният рефер Паоло Валери получи контузия и така той беше заместен от четвъртия съдия - Даниеле Кифи.

Тимът на Интер стигна до успеха в 8-ата минута на продължението на втората част. Влезелият като резерва в 88-ата минута Кристиан Ериксен донесе успеха на своя тим с попадение от пряк свободен удар.

Тимът на Интер ще се изправи срещу победителя от Ювентус или СПАЛ в 1/2-финалите на турнира.

ИНТЕР - МИЛАН 2:1

0:1 Ибрахимович (31')
1:1 Лукаку (71' - дузпа)
2:1 Ериксен (97')

Интер: Ханданович, Шкриняр, Де Фрай, Коларов, Дармиан, Барела, Брозович, Видал, Перишич, Лукаку, Санчес

Милан: Татарушану, Далот, Кяер (20' - Томори), Романьоли, Ернандес, Мейте, Кесие, Салемакерс, Диас, Леао, Ибрахимович