Наполи Ювентус

Наполи се бори заради Гатузо и спечели дербито с Ювентус + ВИДЕО

Отборът на Наполи се наложи над Ювентус с резултат 1:0 в мач от 22-ия кръг на италианската Серия А.

Наставникът на неаполитанци Дженаро Гатузо е под огромно напрежение и победата беше изключително важна за него.

Единственото попадение в двубоя отбеляза Лоренцо Инсиние в 31-ата минута от дузпа.

В началото на втората част с пропуски за Юве се отличиха Мората и Роналдо. В 57-ата минута Мерет спаси удар от пряк свободен удар на Киеза. В 62-ата минута Мората се разписа, но голът му беше отменен. Удар на Киеза в 85-ата мина на сантиметри от вратата. В последните минути пропуски направиха отново Роналдо и Мората.

Наполи е на 4-ата позиция в класирането с 40 точки, докато Юве е 3-ти с 42.