Барселона Кадис

Барселона с домакинска издънка срещу Кадис + ВИДЕО

Отборите на Барселона и Кадис не се победиха - 1:1 в мач от 24-ия кръг на испанската Примера дивисион.

"Каталунците" остават на 3-ата позиция на 5 точки от Реал Мадрид и на 8 от лидера Атлетико Мадрид.

Лео Меси от дузпа откри резултата в 32-ата минута, но Алейш Фернандес в 89-ата отново от дузпа възстанови равенството.

В 10-ата минута Лео Меси стреля от пряк свободен удар, но Ледесма се намеси и спаси. Малко след това Алба пробва късмета си, но топката мина встрани. В 18-ата минута след едно разбъркване Меси стреля по земя, но топката попадна в ръцете на вратаря на гостите. В 22-ата удар на Гризман беше блокиран, а малко след това Ледесма спаси нов шут на Лео Меси.

В 31-ата минута Педри се опита да нахлуе е наказателното поле, но Иса го препъна и съдията посочи бялата точка. Лео Меси не сгреши и изведе "каталунците" напред в резултата.

Малко по-късно Собрино можеше да изравни, но ударът му мина на сантиметри от вратата на Барселона. До почивката Де Йонг и Педри още два пъти пратиха топката във врата на Ледесма, но и двете попадения бяха отменени заради засади.

Първата по-опасна възможност през втората част дойде в 60-ата минута, когато Меси се опита да подаде към Гризман, но Ледесма чукна топката в последния момент. В 73-тата Педри намери добре Меси в наказателното поле, но ударът от воле на аржентинеца премина над вратата. В 80-ата минута Меси стрееля технично, но топката мина над вратата.

В края на двубоя гостите получиха правото да изпълнят дузпа, отсъдена за нарушение срещу Ленгле. Фернандеш не сгреши и изравни резултата.