Милан Интер

Лукаку и Лаутаро разнищиха Милан! Интер се откъсна на върха + ВИДЕО

Отборът на Интер спечели дербито с Милан с резултат 3:0 и се откъсна на върха в класирането с 4 точки преднина пред "росонерите".

Гостите от Интер успяха да поведат още в 5-ата минута, след като Лаутаро Мартинес засече центриране с глава на Ромелу Лукаку.

В 15-ата Ибра пробва удар с пета, но Ханданович без проблеми спаси. В 33-ата изстрел на Тео Ернандес мина на сантиметри от далечната греда. В 36-ата Перишич стреля опасно по земя, Донарума избир, а Лаутаро не уцели вратата при добавката. Само 2 минути по-късно Ибрахимович стреля от воле, но право в ръцете на Ханданович. В добавеното време на първата част Ериксен центрира от фаул, а ударът с глава на Шкриняр мина над вратата.

Отборът на Милан можеше да изравни още в 47-ата минута, но Ханданович се отчете с две страхотни намеси след удраи с глава на звездата на "росонерите" Златан Ибрахимович. В 48-ата минута Тонали също стреля опасно, но Ханданович отново отрази.

В 53-ата минута Лаутаро Мартинес пробва късмета си от далечно разстояние, но право в ръцете на Донарума.

Малко след това Ибрахимович отколни една топка към Кесие, но защитник на гостите изби в корнер.

В 57-ата минута Интер организира страхотна контраатака, при която Лаутаро Мартинес с 13-ия си гол за сезона удвои преднината за "нерадзурите".

В 63-ата минута добра възможност се откри пред Лукаку, но Донарума се намеси и спаси.

В 66-ата минута Ромелу Лукаку направи преднината на Интер класическа след самостоятелен рейд.

В 70-ата минута удар на Ериксен мина над вратата, а 4 минути по-късно и Барела стреля опасно, но отново топката мина близо до вратата на Донарума. В 89-ата минута Ханданович се намеси след удар на Ребич, веднага след това и Мейте пробва късмета си, но вратарят на Интер отново беше на мястото си.