Ювентус Кротоне

Юве с класика срещу Кротоне, Роналдо с два гола + ВИДЕО

Отборът на Ювентус се наложи над Кротоне с резултат 3:0 в мач от 23-ия кръг на италианската Серия А.

В 6-ата минута гостите можеха да поведат в резултата, но ударът на Реца мина встрани от десния стълб на вратата на Джиджи Буфон. В 15-ата минута играч на Кротоне пробва рефлексите на стража на Юве, но топката мина над гредата. В 18-ата минута Рамзи пропиля страхотен шанс за своя тим.

В 25-ата минута след една контраатака гостите можеха да поведат, но не успяха да завършат успешно нападението си. 3 минути по-късно със страхотен пропуск се отличи Кристиано Роналдо след подаване на Киеза. Рамзи в 37-ата минута уцели гредата, като и стражът Кордас успя да докосне кълбото.

Кристиано Роналдо откри резултата за "старата госпожа" в 38-ата минута, а в края на първата част португалецът удвои преднината на своя тим.

Веднага след втория си гол Роналдо можеше да оформи своя хеттрик, но от близко разстояние не успя да уцели вратата.

В 63-ата минута Роналдо нахлу в наказателното поле и опита удар, но изстрелът му беше блокиран от защитник. В следващите минути имаше положения и пред двете врати - първо Буфон трябваше да се намесва, а малко след това Кордас отрази удар на Роналдо.

Уестън МакКени в 66-ата минута оформи крайното - 3:0.

ВИДЕО ОТ ПОПАДЕНИЕТО!

В 75-ата минута Кристиано отново можеше да се разпише, но не успя да овладее кълбото след едно подаване на Киеза. Последва удар на Рамзи, но топката не попадна във вратата.

Ювентус се изкачи на 3-ата позиция в класирането с 45 точки, докато Кротоне остава на последната позиция с 12 точки.