Реал Мадрид Аталанта

Страхотно попадение на Ферланд Менди донесе успеха на Реал срещу 10 от Аталанта + ВИДЕО

Отборът на Реал Мадрид се наложи над Аталанта с резултат 1:0 в първи 1/8-финален сблъсък от Шампионската лига.

Домакините останаха с 10 души още в 17-ата минута след червен картон на Ремо Фройлер. Той беше изгонен за нарушение срещу Ферланд Менди.

В 21-ата минута домакините от Аталанта можеха да поведат, но Маеле не успя да се възползва от центриране на Госенс.

В 38-ата минута Модрич стреля опасно, но топката мина над вратата. Две минути по-късно Асенсио бе оставен непокрит около точката на дузпата и стреля с глава, но топката попадна право в ръцете на Пиерлуиджи Голини.

В 42-ата минтуа домакините претендираха за дузпа за нарушение срещу Муриел, но съдията беше категоричен, че няма нарушение. В добавеното време на първата част Рафаел Варан стреля опасно с глава, но Голини се отчете със страхотно спасяване.

В 47-ата минута удар на Модрич мина близо до гредата на домакините. В 53-ата минтуа с непростим пропуск се отличи Винисиус. В 81-ата минута. Каземиро падна в наказателното поле, но съдията не отсъди дузпа.

В 86-ата минтуа все пак Реал Мадрид стигна до попадение. Точен за "белия балет" беше Ферланд Менди.