Локомотив Пловдив Етър Велико Търново

Голяма издънка на Локо (Пловдив), взе само точка при домакинството си на последния Етър

Локомотив (Пловдив) неочаквано се издъни у дома срещу последния Етър и завърши 1:1 с тима от Велико Търново в първия мач на efet Лига. „Смърфовете“ поведоха чрез Георги Минчев (42), но допуснаха изравнителен гол на Пламен Крачунов (71) и разочароваха собственика Христо Крушарски, който е рожденик.

Домакините имаха инициативата в началото, а гостите разчитаха на контраатаки и при една такава в 4- ата минута Миси Мезу се озова на добра позиция, но подаването му в наказателното поле бе пресечено от защитник. Четири минути след това титулярният вратар на „смърфовете“ Мартин Луков стъпи накриво при центриране и се контузи, напускайки принудително.

В средата на първата част Локо (Пд) бе много близо до попадение. Бирсент Карагарен получи много добро подаване по дясното крило и веднага подаде към Димитър Илиев в наказателното поле. Капитанът на домакините шутира, но топката срещна страничната греда.

В 32-ата минута Симеон Мечев центрира в наказателното поле на домакините и Преслав Боруков отправи удар с глава, но не успя да намери очертанията на вратата. Малко по-късно Димитър Илиев опита удар от точката за изпълнение на дузпа, но топката срещна тялото на бранител, след което Георги Минчев не успя да играе с глава.

В 42-ата минута Карагарен центрира в наказателното поле и Георги Минчев се разписа с глава за 1:0, след като вратарят на гостите Христо Иванов се подхлъзна. В края на полувремето Момчил Цветанов опита да увеличи преднината на Локомотив, но ударът му от точката за изпълнение на дузпа мина над вратата.

Второто полувреме започна равностойно и без сериозни опасности пред двете врати. В 62-ата минута Етър можеше да изравни, но след удара на Венелин Филипов с глава при центриране на Симеон Мечев от корнер топката срещна дясната греда на вратата. Малко след това Димитър Илиев се озова на отлична позиция след подаване на Георги Минчев и стреля, но покрай вратата.

В 71-ата минута Симеон Мечев центрира от фаул, а Пламен Крачунов бе най-съобразителен в наказателното поле на домакините и от близо разстояние направи резултата 1:1. Малко след гола Лукас Масоейро можеше да бъде изгонен, след като опита да ритне без топка Кольо Станев, но съдията Димо Димов го предупреди само с жълт картон. В 78-ата Бирсент Карагарен опита удар отдалеч, но вратарят Христо Иванов се намеси решаващо и спаси.

В 82-ата минута Етър остана с човек по-малко. Здравко Илиев бе изгонен за реплики към съдията. Димо Димов показа жълт картон и на Ловре Кнежевич, след като нападателят задържа Диниш Алмейда. По време на единобоството защитникът на Локомотив удари с лакът в лицето играча на великотърновци, което остана незабелязано от рефера. До края на мача "смърфовете" не успяха да се възползват от числения превес на терена и разочароваха собственика Христо Крушарски на рождения му ден.

След равенството Локомотив (Пловдив) остава трети с 38 точки и на една зад втория ЦСКА, както и на 4 след лидера Лудогорец преди голямото дерби между "орлите" и "червените" утре. Етър е твърдо последен с 13 точки, колкото има и предпоследният Славия.