Барселона Севиля

Барса удари Севиля, Меси с гол и асистенция + ВИДЕО

Отборът на Барселона се наложи над Севиля с резултат 2:0 в дербито от 25-ия кръг на испанската Примера дивисион.

Усман Дембеле в 29-ата минута откри резултата за "каталунците" след асистенция на Лео Меси, а аржентинецът оформи крайният резултат в 85-ата минута.

Първият удар в мача дойде чак в 22-ата минута, когато Дембеле стреля технично, но Буну спаси. Малко след това и Меси пробва късмета си. В 29-ата минута "каталунците" поведоха в резултата след попадение на Дембеле, който се възползва от подаване на Лео Меси.

В 41-ата Дест опита изстрел от границата на наказателното поле, но го прати над вратата.

В 50-ата минута Хесус Навас отправи първия удар към вртата на гостите. В 57-ата резервата Ен-Несири шутира, топката рикошира и попадна в ръцете на Тер Стеген.

В 59-ата минута удар на Дест срещна гредата. Минута по-късно Дембеле беше изведен на добра позиция, но реши да върне топката към Меси, който я прати над вратата.

В 68-ата минута Ленгле се разписа за гостите, но попадението беше отмненено заради засада.

В 80-ата Ен-Несири също вкара, но и този гол беше отменен.

В 86-ата Меси излезе сам срещу Буну. Вратарят отрази първия му удар, но при втория аржентинецът беше безпогрешен за своя 30-и шампионатен гол срещу този съперник.