Септември 98 (Тервел) Устрем (Дончево)

Септември 98 (Тервел) победи у дома Устрем (Дончево)

Футболистите на „Септември 98“(Тервел) приеха в първия за пролетта кръг в Трета лига – Североизточна аматьорска група тима на „Устрем Д“(Дончево) в местно добруджанско дерби. Двата отбора са сред водещите в групата, а срещите помежду им са с непредвидим край. Така беше и този, който ще се запомни с доста драматизъм и много пропуски и пред двете врати. Срещата не започна добре за домакините. Още в 7-та мин. Танер Юсню (Септември 98) в стремежа си да изчисти топката я заби в мрежата на Неделчо Добрев – 0:1. Въпреки непрестанните атаки към вратата на гостите от Дончево, гол и така не падна до края на полувремето. Ще се запомнят пропуските на Денис Кадир, Мартин Кирилов и Михаил Михайлов – който удари и греда.

Още в началото на втората част „Септември 98“(Тервел) се вдигна на щурм – за да промени резултата. Многобройните им атаки бяха възнаградени. В 57-та мин. бърза атака от дясно на Емре Акиф с шут към вратата на гостите Иван Иванов, който изби топката и в добавката Мартин Кирилов възстанови равенството – 1:1. Това вдигна самочувствието на тервелчани, но и гостите не мислеха леко да се предадат. Те на свой ред организираха няколко бързи контраатаки, но все неуспешни за превземане на вратата на Неделчо Добрев. В 70-та мин. от пряк свободен удар от ляво на вратата на гостите след центриране - Михаил Михайлов с глава обърна мача в полза на „Септември 98“(Тервел). В последната минута на мача Стефан Стефанов –капитана на домакините след като преодоля вратаря на „Устрем Д“(Дончево) не можа да уцели опразнената му врата.

В следващият кръг на 3 март – 15,00 часа „Септември 98“(Тервел) гостува на „Шумен 2007“, докато „Устрем Д“(Дончево) приема у дома „Светкавица“(Търговище).