Монтана

Ботев (Пловдив) оцеля срещу Монтана след попадение в края, "канарчетата" взеха само точка

Ботев (Пловдив) и Монтана завършиха при 1:1 на базата на "канарчетата" в Коматево в среща от 19-ия кръг на efbet лига.

Двубоят започна вяло и през първите 25 минути пред двете врати беше скучно. Малко след това Па Конте пропиля първата сериозна възможност в двубоя, останал очи в очи с Макенджиев. Монтана отвърна с положение пред Цонков в 36-ата минута, а в последните пет на първата част Ботев на три пъти беше близо до гола, но Атанас Илиев пропусна да се разпише.

Втората част започна с изненада и Монтана поведе след попадение на Николай Минков в 48-ата минута, който засече топката в опразнената врата (1:0). Вместо да последва отговор от Ботев, Монтана можеше да поведе с 2:0, но ударът на Стефан Каменов беше блокиран от Аргилашки.

До края Ботев направи няколко опита да изравни и успя да го направи с попадение за крайното 1:1 в 83-ата минута на резервата Мишел Еспиноса, донесъл точка за тима си и в предишния кръг за 2:2 срещу Царско село.

Ботев продължава да няма успех в трети пореден мач при новия треньор Азрудин Валентич (загуба и две равенства) и общо осми поред в първенството. Монтана пък не успя да вземе втори пореден успех, когато измъкна победата с 1:0 над ЦСКА 1948 и остава на 10-а позиция в таблицата с 18, докато Ботев е две позиции по-долу с две точки по-малко.