Спартак (Варна) Шумен 2007

Спартак Варна вкара 4 на Шумен 2007

Отборът на Спартак Варна се наложи над Шумен 2007 с резултат 4:0 в мач от XVI кръг в Трета лига - Североизточна група.

За успеха се разписаха Мартин Янакиев, Юнуз Юнуз, Николай Иванов и Тодор Кулев. За „Спартак“ играха четири от новите пет попълнения. Като десен бек излезе Генади Луго, Николай Иванов връзваше играта в средата на терена, а Мехмед Сабри започна в атака. Към края влезе и Николай Василев.

Домакините започнаха силно двубоя, но с пропуски се отличиха Велислав Боев, Георги Георгиев и Генади Луго.

В 28-ата минута тимът на Спартак поведе в резултата чрез 17-годишният юноша Мартин Янакиев.

В 51-ата и 58-ата минути с пропуски се отличи Мехмед Сабри.

В 68-ата минута удар на Сабри бе избит от вратаря, но резервата Юнуз Юнуз добави за 2:0.

В 80-ата минтуа Николай Иванов с красиво попадение направи резултата класически. В 89-ата минута се разписа и втори юноша на Спартак - Тодор Кулев.