Манчестър Юнайтед Челси

Без победител в дербито между Челси и Ман Юнайтед

Отборите на Челси и Ман Юнайтед не се победиха - 0:0 в дербито от 26-ия кръг на английската Висша лига.

"Червените дяволи" остават на 2-ата позиция с 50 точки - на 12 от лидера Ман Сити, а Челси е 5-ти с 44 пункта.

В 15-ата минута отборът на Ман Юнайтед можеше да получи дузпа за игра с ръка на Рюдигер, но съдията прецени, че е нямало достатъчно основания да отсъди 11-метров наказателен удар.

В 49-ата минута Хаким Зиеш направи невероятен пропуск. Той получи добро подаване от Бен Чилуел, но ударът му беше спасен от Давид де Хеа.

В 60-ата минута Мейсън Грийнууд стреля опасно, но топката мина над вратата на стража на Челси, който трябваше да се намесва минута по-късно след удар на Скот МакТоминей. В 68-ата минута Фред пробва късмета си, но топката отново мина близко над вратата на Менди.

В 85-ата минута Тимо Вернер стреля от малък ъгъл, но Де Хеа спаси. Пулишич в следващата атака пробва далечен изстрел, но неточно.

Фред в последните секунди стреля от границата на наказателното поле, но Менди изби.