Милан Рома

Милан спечели дербито с Рома и подгони Интер + ВИДЕО

Отборът на Милан се наложи като гост над Рома с резултат 2:1 в дербито от 24-ия кръг на италианската Серия А.

Милан е на втората позиция с 52 точки, докато Рома е 5-ти с 44.

Още в 3-ата минута Ибра стреля, но Пау Лопес изби в корнер. При изпълнението му Томори се разписа, но попадението му не беше зачетено поради засада. В 5-ата минута Ибра се възползва от грешка на стража на Рома, но ударът му с пета мина встрани.

В 22-ата минута Жордан Верету стреля от воле, но Донарума спаси. Минута по-късно Мхитарян се разписа, но попадението му беше отменено заради фаул в атака на Джанлука Манчини. В 33-ата минута Ребич отново се отличи със силен удар, но Лопсес спаси.

В 38-ата минута Мхитарян пробва да прехвърли вратаря, но ударът му излезе в аут.

Гостите успяха да поведат в резултата в края на първата част чрез Франк Кеси, който се разписа от дузпа, отсъдена за нарушение на Фасио срещу Калабрия.

В 49-ата удар на Тео Ернандес мина покрай вратата.

В следващата атака домакините стигнаха до изравняване чрез Верету.

В 56-ата минута Ибрахимович напусна терена, след като почувства болки в бедрото.

В 58-ата минута Ребич се възползва от грешка на стража на Рома и направи резултата 2:1. В 67-ата минтуа голмайсторът беше заменен заради контузия.

В 72-ата опасен удар на Мхитарян мина покрай вратата, а малко след това Бруно Перес опита късмета си, но ударът му с глава попадна в ръцете на Лопес.

В 78-ата минтуа Томори можеше да вкара трети гол, но Лопес се намеси. Минута по-късно Мхитарян можеше да изравни, но Донарума се намеси.

В 81-ата минута резервата Раде Крунич се опита да прехвърли вратаря на домакините, но той успя да се върне и да избие в корнер.