Реал Мадрид Реал Сосиедад

Реал Мадрид се спаси от загуба срещу Реал Сосиедад в края, но се отдалечи от върха + ВИДЕО

Отборите на Реал Мадирд и Реал Сосиедад не се победиха - 1:1 в мач от 25-ия кръг на испанската Примера дивисион.

"Белият балет" остава на 3-ата позиция с 53 точки  - на 5 от лидера Атлетико Мадрид.

Първото по-опасно положение се откри пред Лука Модрич в 19-ата минута, но ударът му беше блокиран от бранител на гостите. В 22-ата минута Мариано Диас се отличи със страхотен пропуск. Той имаше възможност почти от голлинията да изпрати топката с глава във вратата на гостите, но Андони Горосабел игра последен с топката и тя срещна гредата. Топката попадна в краката на Асенсио, който стреля, но защитник изби с крак.

Малко след това Рафаел Варан опита с глава да прехвърли стража на гостите, но топката кацна на главата.

В края на първата част Модрич опита опасен изстрел, но Рамиро спаси.

Втората част започна с опасен удар на Начо Монреал, който мина над вратата на Куртоа.

В 55-ата минута гостите успяха да поведат в резултата чрез Кристиан Порту, който по страхотен начин засече едно центриране на Начо Монреал.

Само две минути по-късно Порту центрира опасно, но Исак се размина с топката. В 63-ата минута Каземиро имаше шанс да изравни, но удар с глава на бразилеца мина на сантиметри от вратата. В 78-ата минута гостите бяха близо до второ попадение, но техен футболист пропусна да се разпише с глава.

Домакините успяха да изравнят резултата в 89-ата минута чрез Винисиус.