Левски Берое

Робърта изригна с хеттрик срещу Берое, Левски е на 1/4-финал за Купата на България след драма

Левски се класира на 1/4-финалите за Купата на България, елиминирайки Берое след успех с 3:1. "Сините" триумфираха навръх националния празник Трети март, постигайки обрат срещу тима на Димитър Димитров-Херо.

Мартин Камбуров даде преднина на Берое с гол от дузпа в 27-ата минута, след което Найджъл Робърта блесна с хеттрик. Нападателят на Левски изравни резултата в 37-ата минута, а в 61-ата гостите останаха с 10 човека след червен картон на Карлос Охене за нарушение срещу Мартин Петков.

В 65-ата съдията Станислав Тодоров отсъди дузпа и за Левски за фаул на Александър Цветков срещу Илия Юруков.

Робърта успя да я вкара, а след това младокът вкара и още един гол в 93-ата минута, за да подпечата крайния успех на тима си.