Барселона Севиля

Барса обърна Севиля и се класира за финал за Купата на краля + ВИДЕО

Отборът на Барселона се класира за финала за Купата на краля след победа над Севиля с резултат 3:0.

"Каталунците" загубиха първия двубой с 0:2, но стигнаха до пълен обрат.

Домакините започнаха силно двубоя и създадоха напрежение в наказателното поле на Севиля. Дембеле можеше да открие резултата, но стреля високо над вратата. Серхио Бускетс също имаше шанс да се разпише, но стражът на гостите се намеси.

В 11-ата минута удар на Дембеле излезе в аут. Само минута по-късно отборът на Барселона успя да поведе след страхотен гол на Дембеле.

В 31-ата минута "каталунците" имаха нов шанс да се разпишат, но удар на Педри излезе в аут. В 33-ата минута играч на Севиля изчисти топката от голлинията.

Барселона натисна съперника си и в началото на втората част. В 67-ата минута Жорди Алба посрещна от въздуха топката след центриране на Дембеле, но ударът му срещна гредата.

В 73-ата минута гостите получиха правото да изпълнят дузпа, но Окампос не успя да преодолее Тер Щеген.

В следващите минути "каталунците" натиснаха съперника си, но така и не успяха да стигнат до попадение.

В 92-ата минута гостите останаха с човек по-малко. Фернандо получи втори жълт картон и съответно червен за нарушение срещу Тринкао.

В последната минута на продължението Жерар Пике се възползва от страхотно центриране на Антоан Гризман и се разписа за 2:0.

В 95-ата минута Брейтуейт засече едно центриране на Жорди Алба и направи резултата 3:0 в полза на Барселона.

В 100-ата минута тимът на Севиля искаше дузпа за игра с ръка на Ленгле, но след намесата на ВАР съдията реши, че няма достатъчно основания да отсъди 11-метров наказателен удар.