Ливърпул Челси

Челси нанесе пета поредна загуба на Ливърпул на Анфийлд

Отборът на Челси се наложи над Ливърпул с минималното 1:0 в последен мач от 29-ия кръг на английската Висша лига.

Това е петата поредна загуба на "мърсисайдци" на "Анфийлд" във Висшата лига, което се случва за първи път в историята на клуба. Тимът няма победа в 7 поредни домакинства.

Ливърпул е на 7-ата позиция в класирането с 43 точки, докато Челси е 4-ти с 47.

В 7-ата минута Анди Робъртсън стреля опасно, но топката мина встрани от вратата на Менди. В 11-ата Тимо Вернер опита късмета си от границата на наказателното поле, но ударът му мина над вратата.

В 17-ата Аспиликуета също стреля, но ударът му беше неточен, а малко преди това със сериозен пропуск се отличи Тимо Вернер.

В 24-ата минута Тимо Вернер откри резултата за Челси, след като се измъкна зад защитата на Ливърпул, но след употребата на ВАР голът му беше отменен.

В 37-ата минута Маунт стреля от воле, но и той не уцели вратата. В 56-ата минута Тимо Вернер се размина на сантиметри от топкат при едно центриране на Зиеш.

В 42-ата минута Мейсън Маунт откри резултата за "сините" с хубав удар от границата на наказателното поле.

В 48-ата минута отборът на Ливърпул претендираше за дузпа за игра с ръка на Канте, но съдията прецени, че няма основания да посочи бялата точка.

В 54-ата минута тимът на Челси пропусна още едно положение, като топката беше изчистена от голлинията. В следващите минути Ливърпул се опита да натисне съперника, но не стигна до нищо опасно.

В 77-ата минута Тимо Вернер имаше шанс да удвои, но Алисон се намеси и спаси.

Ливърпул: Алисон, Александър-Арнолд, Фабиньо, Кабак, Робъртсън, Вайналдум, Тиаго, Джоунс, Мане, Фирмино, Салах

Челси: Менди, Аспиликуета, Кристенсен, Рюдигер, Джеймс, Жоржиньо, Канте, Чилуел, Зиеш, Маунт, Вернер