Интер Парма

Санчес с два гола срещу Парма, Интер се откъсна на върха + ВИДЕО

Отборът на Интер се наложи над Парма с резултат 2:1 в последен мач от 25-ия кръг на италианската Серия А.

"Нерадзурите" се откъснаха на върха с 6 точки преднина пред втория Милан.

В 15-ата минута отборът на Парма можеше да поведе, но Ханданович се намеси страхотно след удар с глава на Куртич.

В 31-ата минута Интер създаде най-добрата си възможност за гол, но Ериксен не успя да насочи топката в опразнената врата след подаване от Хакими. В ответната атака Ян Карамо стреля неточно към вратата на гостите.

В 54-ата минтуа отборът на Интер успя да поведе в резултата чрез Алексис Санчес.

В 57-ата Перишич стреля опасно и можеше да удвои преднината, но ударът му мина над вратата.

В 62-ата минута при една контраатака Ромелу Лукаку намери Алексис Санчес и бившият футболист на Ман Юнайтед не сгреши за 2:0.

В 63-ата Санчес центрира към Лукаку, но ударът с глава на белгиеца мина встрани.

В 71-ата минута Ернани върна едно попадение за домакините.

Парма - Интер 1:2
0:1 - Санчес 54
0:2 - Санчес 62
1:2 - Ернани 71

Парма: Сепе, Осорио, Бани, Валенти, Галиоло, Ернани, Бругман, Куртич, Кучка, Карамо, Ман.

Интер: Ханданович, Шкриняр, Де Фрай, Бастони, Хакими, Барела, Брозович, Ериксен, Перишич, Лукаку, Санчес.