Черно море Арда (Кж)

Арда успя да пречупи Черно море у дома, съдиите обаче отново "блеснаха" с отсъжданията си

Арда победи с 1:0 Черно море в мач от 19 кръг на efbet Лига и се утвърди на четвъртото място с 38 точки. Иван Тилев вкара единственото попадение в срещата, а играчите на Илиан Илиев не успяха да отправят нито един точен изстрел към вратата на домакините от Кърджали.

Варненци обаче имаха основателни претенции към съдиите. По време на атаката за гола на Арда топката поне видимо напусна очертанията в тъч, но съдията не отрази това и впоследствие Тилев вкара красив гол в края на първото полувреме. Той бе оставен непокрит в полето на гостите, финтира добре и технично направи безпомощен Георгиев.

След почивката Таварел опита да изчисти топката от собственото си наказателно поле, но я прати в ръката си. Съдията отново бе безмълвен. По-късно Илиан Илиев имаше претенции и за нарушение в наказателното поле.

В крайна сметка обаче до нов гол не се стигна, а Арда прибра в актива си трите точки.

Черно море е на седмото място с 25 точки.