Ювентус Лацио

Юве обърна Лацио и настигна Милан + ВИДЕО

Отборът на Ювентус се наложи над Лацио с резултат 3:1 в мач от 26-ия кръг на италианската Серия А.

"Старата госпожа" е на 3-ата позиция с 52 точки - на 7 от лидера Интер и на 1 от втория Милан.

Още в 4-ата минута Фарес стреля опасно, но ударът му мина над вратата. В 9-ата Милинкович-Савич от пряк свободен удар можеше да се разпише, но топката мина покрай вратата.

Гостите от Лацио успяха да поведат в резултата още в 14-ата минута чрез Кореа, който се възползва от грешка на Кулушевски.

В 20-ата минута Милинкович-Савич стреля опасно по земя, но Шчесни спаси. В 22-ата минута полският вратар се намеси отново при удар на Луис Алберто.

В 24-ата минута тимът на Ювентус претендираше за дузпа за игра с ръка на Уесли Хут, но съдията не отсъди 11-метров наказателен удар.

В 37-ата Мората стреля с опасно с глава, но топката тупна до гредата и излезе в аут.

В 39-ата Адриен Рабио изравни със страхотен удар, а Мората в 57-ата изведе домакините напред в резултата.

Преди попадението на Мората с пропуски се отличиха Киеза от Юве и Милинкович-Савич от Лацио.

В 60-ата минута Мората от дузпа, отсъдена за нарушение срещу Рамзи, се разписа за 3:1.

В 66-ата минута Федерико Киеза имаше шанс да обстрелва вратата, но изстрелът му бе спасен от Рейна.

В 76-ата Чиро Имобиле стреля опасно от далечно разстояние, но Шчесни спаси. Три минути по-късно удар на Корея излезе в аут.