Барселона Осасуна

Барселона се наложи над Осасуна, Меси с две асистенции + ВИДЕО

Отборът на Барселона се наложи над Осасуна с резултат 2:0 в мач от 26-ия кръг на испанската Примера дивисион.

Още във 2-ата минута Кайери се опита да прехвърли Тер-Щеген от далечно разстояние. В 14-ата Роберто Торес стреля опасно, но вратарят на Барселона отново се намеси и спаси.

В 20-ата аржентинецът беше изведен сам срещу вратаря, който игра с ръка извън наказателното си поле. Главният съдия извади червен картон за Серхио Ерера, но той беше отменен, тъй като Меси се оказа в положение на засада.

В 25-ата Гризман опита удар с глава, но топката излезе в аут.

В 30-ата минута Жорди Алба откри резултата след страхотна асистенция на Лео Меси.

В 34-ата Тер Щеген отрази удар на Гарсия.

В 48-ата минута Ерера спаси удар на Меси, а в 67-ата аржентинецът изпълни пряк свободен удар, но топката мина покрай вратата.

В 77-ата Педи опита късмета си, но топката попадна в ръцете на Ерера. В 79-ата вратарят се намеси при удар на Алба.

В 83-ата минута младокът Мориба удвои преднината на "каталунците" и оформи крайния резултат.

Барселона е на 2-ата позиция в класирането на 2 точки от лидера Атлетико, но "дюшекчиите" са с 2 мача по-малко. Утре Атлети играя с Реал в дербито на Мадрид.