Сливнишки герой Чавдар (Етрополе)

Чардар надви Сливнишки герой у дома

Чавдар Етрополе надви трудно Сливнишки герой с 2-1 като домакин, среща от ХХ кръг на ЮЗ Трета лига. На стадиона в планинският град, при много студено време, двата отбора бяха изведени на терена от главният съдия Вилян Видинов, който се представи на много високо ниво, а двата тима изнесоха много добра продукция, с хубави положения и красиви голове.

Домакините поведоха през първата част, след като в 25-та минута Николай Ботев прати топката в мрежата за 1-0. През второто полувреме гостите от Сливница натиснаха, което доведе до изравнително попадение, дошло в 60-та минута, когато Марио Йорданов центрира в наказателното поле на Чавдар, където най-съобразителен се оказа Кристиян Николов, който изпревари вратаря и изравни за 1-1.

Чавдар излезе победител в мача, след неспасяем удар в 86-та минута, който направи вратарят на гостите Димитър Симеонов безпомощен, за крайното 2-1.

С победата си Чавдар са на 5-то място, приближавайки се много до тимовете на Беласица и ФК Кюстендил, които загубиха точки в този кръг. Следващият кръг пък са гости в регионалното дерби на Балкан в Ботевград.

Сливнишки герой остават на 11-то място, като следващият уикенд приемат Пирин (Гоце Делчев).