ЦСКА 1948 Етър Велико Търново

Голяма изненада на "Ивайло": Етър обърна и победи ЦСКА 1948 и вече не е последен в класирането

Етър победи с 3:1 ЦСКА 1948 в двубой от 20-ия кръг на efbet Лига. Срещата бе изключително динамична, отворена и с много атакуващ футбол. Миси Мезу заби два гола за "виолетовите", а един добави Преслав Боруков. За тима на Красимир Балъков се разписа Денислав Александров.

"Червените" са без победа в трети пореден двубой, докато Етър сложи край на серията си от четири мача без успех и се отлепи поне временно от последното място. Победата е трета от началото на сезона за "болярите".

Още от първите секунди двата тима се втурнаха в атаки. В 17-ата секунда на мача Алдаир изведе Мечев очи в очи с Наумов. Халфът обаче се забави и не успя да нанесе хубав удар. Гостите отвърнаха с гол в 4-ата минута.

Денислав Александров проби по крилото, навлезе в наказателното поле и финтира бранител. Играчът на ЦСКА 1948 стреля много технично от малък ъгъл, топката се отби в далечната греда и влезе в мрежата на Етър.

Кнежевич направи невероятен пропуск в 7-ата минута, когато на успя от няколко метра да уцели празната врата. Малко след това обаче все пак Етър стигна до изравняване. Габонският нападател Миси Мезу бе изпуснат в наказателното поле и с глава се разписа за 1:1.

Веднага след почивката отново Кнежевич не успя да реализира от отлична позиция, но в 57-ата минута се реваншира с асистенция към Мезу, който от точката на дузпата с техничен удар между няколко играчи прати топката в мрежата на ЦСКА 1948 - 2:1 за Етър.

След още няколко минути Боруков получи топката на границата на полето на гостите и веднага стреля по земя, а кълбото влезе във вратата на "червените" - 3:1.

Гостите от София отвърнаха с удар в гредата на Митков, който май повлия отчайващо на "червените" и те не успяха повече да застрашат серизно домакините.

Етър събра 16 точки в актива си и зае 13-ото място. ЦСКА 1948 е на шеста позиция с 28.