Ливърпул Фулъм

Ливърпул с шеста поредна загуба на Анфийлд

Отборът на Фулъм се наложи като гост над Ливърпул с резултат 1:0 и нанесе пета поредна загуба на "мърсисайдци" на "Анфийлд".

Ливърпул е на 7-ата позиция с 43 точки, докато Фулъм е 18-ти с 26.

През първата част домакините не се представиха на очакваното ниво и позволиха на съперника да организира добри атаки.

Единственото положение пред Ливърпул дойде в 39-ата минута, когато Шакири среля опасно от пряк свободен удар.

Единственото попадение в двубоя отбеляза Лемина в 45-ата минута.

Отборът на Ливърпул натисна съперника си в началото на втората част, но Ареола се намеси страхотно след удар на Жота, а вратарят на гостите се отличи с още няколко добри изяви.

В 60-ата минута отборът на Фулъм можеше да стигне до второ попадение, но след грешка на Милнър защитата се справи.

В 71-ата влезлият като резерва Мане имаше възможност да се разпише, но ударът му срешна гредата. Малко по-късно и Шакири имаше шанс да се разпише, но пропусна.