Барселона Арсенал

На този ден преди 10 години Робин ван Перси получи червен картон срещу Барселона

На този ден преди 10 години нападателят на Арсенал Робин ван Перси получи един от най-спорните червени картони в историята на Шампионската лига.

"Артилеристите" спечелоха първия двубой през сезон 2010/11 с резултат 2:1 след голове на Перси и Аршавин, като преди това Давид Вия беше открил резултата.

Реваншът се игра на "Камп Ноу" на 8 март 2011 година. Лео Меси изведе "каталунците" напред в резултата през първата част, но Серхио Бускетс си вкара автогол в 53-ата и изравни за гостите.

Само няколко минути по-късно Робин ван Перси беше изведен на чиста позиция, стреля, но не уцели вратата със слабия си десен крак.

Съдията Масимо Бусака му показа втори жълт картон, защото Перси е продължил да играе, въпреки че е била отсъдена засада. Перси се оправда, че не е успял да чуе сигнала заради шумната публика. На "Камп Ноу" присъстваха 95,000 души...

Барса успя да отбележи две попадения чрез Шави и Меси и с общ резутлат 4:3 се класира за следващаата фаза...