Ювентус Порто

Драма! 10 от Порто изхвърлиха Ювентус от Шампионската лига + ВИДЕО

Отборът на Ювентус се наложи над Порто с резултат 3:2 в мач реванш от 1/8-финалите на Шампионската лига, но отпадна от надпреварата, след като "старата госпожа" загуби първия сблъсък с 1:2.

Португалският тим се класира за следващата фаза с повече голове на чужд терен.

Гостите можеха да поведат още във 2-ата минута след удар на Урибе, но топката мина покрай вратата. В 3-ата минута Мората стреля опасно с глава, но стражът на гостите спаси.

В 6-ата минута Тареми от тима на Порто нацели гредата.

В 17-ата минута Мерих Демирал закъсня да блокира Тареми и го спъна за дузпа. Оливейра не сгреши от бялата точка и направи резултата 1:0.

В 24-ата минута Шчесни спаси удар на Корона.

В 26-ата минута Мората получи добро подаване, но вратарят блокира удара му.

Юве започна силно второто полувреме и успя да изравни резултата чрез Киеза.

В 52-ата минута Рамзи стреля с глава, но в ръцете на вратаря на португалците.

В 54-ата минута се стигна до най-спорното положение в мача. Съдията Бьорн Кайперс спря играта и Тареми изрита топката след сигнала. Нападателят получи втори жълт и червен картон, след като само две минути преди това бе предупреден с първи жълт картон от рефера.

В 56-ата минута Киеза пропусна добро положение за домакините.

В 62-ата минута Роналдо отправи опасен удар с глава, но стражът на Порто спаси.

В 63-ата минута Киеза отбеляза второ попадение за "старата госпожа".

В 78-ата минута Кристиано получи добро подаване, но ударът му с глава мина далеч от вратата. В 82-ата минута Киеза можеше да оформи своя хеттрик, но стражът на Порто блокира удара му. В 83-ата Шчесни отрази удар на Маланг Сар. Марега можеше да изравни резултата в 84-ата минута, но ударът му излезе в аут. В края на двубоя попадение на Мората беше отменено заради засада. Страхотен удар на Куадрадо срещна гредата в добавеното време.

В 9-ата минута на първото продължение Порто имаше шанс да се разпише, но Марега стреля с глава в ръцете на Шчесни.

В 112-ата минута Роналдо изскочи сам срещу вратаря, който влезе в краката на португалеца, но съдията реши, че не

В 115-ата минута Сержио Оливейра от пряк свободен удар изравни резултата за гостите.

В 117-ата минута стражът на Порто изби удар на Кристиано Роналдо, а при последвалият корнер Рабио се разписа с глава и върна надеждите на Ювентус, но италианският гранд не успя да стигне до нищо повече.