Атлетико Мадрид Алавес

Суарес донесе успеха на Атлетико срещу Алавес, гостите пропуснаха дузпа + ВИДЕО

Отборът на Атлетико Мадрид се наложи над Алавес с минималното 1:0 в мач от 28-ия кръг на Ла Лига.

20 Хуеска 21 14 2 6 6 14 1 6 7 28 3 12 13 26:44

Още в 7-ата минута гостите можеха да открият резултата, но ударът на Пелистри мина над вратата. В 13-ата минута топката срещна ръката на играча на Алавес - Едгар Мендес, но след употребата на ВАР дузпа не беше отсъдена.

В 30-ата минута Стефан Савич опита центриране, но се получи опасен удар, който беше спасен от стража на Алавес Фернандо Пачеко.

В 37-ата минута Атлети бяха много близо до попадение, но Суарес и Йоренте не успяха да отправят завършващ удар. В крайна сметка топката достигна до Анхел Кореа, който обаче се подхлъзна и прати топката в аут.

В 41-ата минута Суарес показа страхотна техника, но не успя да уцели вратата. Йоренте можеше да си отбележи автогол в края на пърата част, но Облак спаси.

В 54-ата минута Луис Суарес откри резултата за "дюшекчиите", като това беше неговият 19-ти гол от началото на сезона и №500 в кариерата му.

4 минути по-късно домакините пропуснаха да удвоят преднината си. Пачеко се намеси страхотно след удар на Йоренте.

В 86-ата минута гостите от Алавес получиха правото да изпълнят дузпа, но Ян Облак спаси 11-метровия наказателен удар.