ОФК Бдин 1923 (Видин) Етър-2

Бдин с пето поредно равенство

Бдин и дубълът на Етър не се победиха във Видин - 1:1 в мач от Северозападната Трета лига. Това е пето поредно равенство за домакините, които се борят за спасение от изпадане. По едно стопроцентово положение имаше пред двете врати през първата част. Капитанът на болярите Димитър Байдаков шутира над гредата на празна врата. Александър Соколов пък фин-тира бранител и озовал се на отлична позиция, пропусна да даде аванс на бдинци.

В 60-ата минута левият защитник на видинчани Стойчо Стойков нахлу в наказателното поле, където падна, но реферът остана безмълвен за дузпа. В 64-ата минута Мохамед Сила, който в елита рита за Витоша Бистрица, насочи с глава центрираната от кор-нер топка в гредата. При ответната атака Байдаков се пребори за кълбото, шутира. Последва още един удар на Стивън Манолов и топката спря в мрежата - 0:1. Битката продължи с няколко суматохи. Така се стигна до 83-ата минута, когато Соколов бе фаули-ран в наказателното поле и сам реализира отсъдената дузпа за крайното 1:1.