Пирин Благоевград Локомотив (ГО)

Пирин Благоевград разби Локо (ГО)

Отборът на Пирин Благоевград разгроми с резултат 5:1 Локо (ГО) като домакин в последния мач от 24-ия кръг на Втора Лига.

Домакините започнаха активно двубоя, но стражът на гостите Християн Христов спаси удари на Спас Георгиев и Венцислав Бенгюзов.

В 18-ата минута Джунейт Яшар центрира от ъглов удар на близката греда, където Владислав Мирчев продължи с глава, а Тодор Таушанов стреля отблизо, но Петър Петров с великолепно спасяване изби в нов корнер.

В 20-ата минута "орлетата" откриха чрез Орлин Старокин, който се възползва от центриране на Спас Георгиев.

В 29-ата минута футболистите на Пирин поискаха директен червен картон за Тодор Таушанов за нарушение срещу откъсващия се Гурам Гощелиани, но главният съдия Владимир Вълков показа само жълт на бранителя на Локомотив. Антон Карачанаков застана зад топката и с великолепен удар удвои преднината на тима си.

В 33-ата минута Гурам Гощелиани направи резултата класически. В 40-ата минута Спас Георгиев с добавка отблизо вкара и четвърти гол в мрежата на Християн Христов.

В 53-ата минута Гурам Гощелани от малък ъгъл вкара втория си гол мача.

В 79-ата минута гостите стигнаха до почетен гол чрез Владислав Мирчев.