ОФК Марек 2010 Беласица

Марек отнесе Беласица в дербито на Югозапад, даде много сериозна заявка за промоция във Втора лига

Марек стигна до много важна победа с 3:1 над Беласица и така даде много сериозна заявка за Втора лига.

Отборът надделя над един от преките си конкуренти и след успеха си е лидер в Югозападната Трета лига с актив от 55 точки и три повече пред втория Вихрен, който има и мач по-малко.

Домакините започнаха по-настойчиво в началото на мача и успяха да открият още в 6-ата минута. След отнета топка в половината на Беласица Димитър Панталеев напредна добре и отправи много хубав изстрел от дъгата на наказателното поле, с който матира вратаря на гостите и вкара за 1:0.

В 40-ата минута Бела получи правото да изпълни дузпа след нарушение в наказателното поле. Зад топката застана Таушанов, който не сбърка и отбеляза за 1:1.

В 45-ата минута домакините обаче отново върнаха преднината си. След центриране от корнер Тони Стоичков стреля добре с глава от близка дистанция, вратарят изби, но при добавката Васил Калоянов не сбърка и от почти самата голлиния вкара за 2:1.

В 62-ата минута обаче Марек вече водеше с 2 гола. След добър пробив отляво топката бе подадена към Калоянов, който бе свободен около точката за изпълнение на дузпа. Нападателят стреля директно от движение по земя, като с хубав шут простреля вратата на Беласица и покачи до 3:1.