Германия Челси

В Северна Македония: Тимо Вернер е македонец

В Северна Македония не пропуснаха да се пошегуват с нападателя на Челси и националния отбор на Германия Тимо Вернер, който направи уникален пропуск в двубоя между двата тима.

Отборът на Северна Македония нанесе шокираща загуба на бундестима като гост с 2:1 в световна квалификация.

Местно издание изработи фалшива лична карта с името, снимката, датата на раждане на Вернер, която го определя като македонец.

Документът за самоличност е издаден на 31 март 2021 година, когато се изигра въпросният двубой, и изтича след 10 години.

37-годишният Пандев откри резултата в края на първата част, а Илкай Гюндоган изравни от дузпа в 63-ата минута. В 85-ата минута Елиф Елмас донесе успеха на Македония.