Болоня Интер

Интер се откъсна на върха след победа срещу Болоня + ВИДЕО

Отборът на Интер се наложи над Болоня с минималното 1:0 в мач от 29-ия кръг на италианската Серия А.

Българинът Валентин Антов остана на резервната скамейка.

В 31-ата минута голмайсторът на "нерадзурите" Ромелу Лукаку откри резултата за своя тим с 20-ия си гол от началото на сезона.

Гостите създадоха две чисти положения до края на първата част, но Ханданович спаси удара на Схаутен, а Сориано не успя да се разпише след изпълнение на ъглов удар.

В 50-ата минтуа удар на Лаутаро Мартинес срещна гредата. В 64-ата минута Самир Ханданович трябваше да се намесва след удар на футболист на Болоня. В 70-ата минтуа с пропуск се отличи и Сандберг от тима на домакините.

Отборът на Интер се откъсна на върха в класирането с 8 точки преднина пред втория Милан и мач по-малко.