Реал Мадрид Ливърпул

Реал Мадрид взе комфортна преднина преди реванша с Ливърпул + ВИДЕО

Отборът на Реал Мадрид се наложи над Ливърпул с резултат 3:1 в първи 1/4-финален сблъсък от Шампионската лига.

Още във 2-ата минута Карим Бензема стреля от далечно разстояние, но ударът му попадна в ръцете на Алисон. В 20-ата минута Ферланд Менди се откъсна и центрира към Винисиус, който стреля с глава, но ударът му мина встрани от вратата на гостите. В 25-ата минтуа Бензема се откъсна, но беше бликиран от Кабак в последния момент.

В 27-ата минута Тони Кроос пусна страхотно подаване към Винисиус, който не сгреши и откри резултата.

В 32-ата минута Винисиус отново получи добра топката, но ударът му беше блокиран от Натаниел Филипс. След изпълнения корнер Асенсио стреля над вратата.

В 36-ата минута Трент Александър-Арнолд сбърка фаталално и подари топката на Марко Асенсио, който прехвърли Алисон и на празна врата удвои преднината на своя тим.

В 43-ата минтуа защитата на Ливърпул отново сбърка, но Алисон спаси удара на Марко Асенсио.

В 51-ата минтуа отборът на Ливърпул успя да върне едно попадение с първия си точен удар в мача. Диого Жота проби и опита удар, топката рикошира и попадна в Мохамед Салах, който не сгреши и намали.

В 53-ата минута Жота стреля с глава, но не намери очертанията на вратата. В 61-ата минута Кроос получи добра топка, но ударът му мина над вратата.

В 65-ата минута Винисус отбеляза второто си попадение в мача и направи резултата 3:1.

В 71-ата минута Бензема получи на стрелкова позиция, но Алисон спаси удара му.