Манчестър Сити Борусия Дортмунд

Гол в края донесе успеха на Ман Сити срещу Борусия + ВИДЕО

Отборът на Ман Сити се наложи трудно над Борусия Дортмунд с резултат 2:1 в първи 1/4-финален сблъсък от Шампионската лига.

Англичаните поведоха с гол на Кевин Де Бройне в 19-ата минута, който се възползва от подаване на Марез.

В 30-ата минута съдията отсъди дузпа в полза на домакините от Манчестър за нарушение на Емре Джан срещу Родри. След разглеждане на ситуацията с ВАР, реферът реши да отмени решението си.

В 37-ата минтуа Белингам изпревари вратаря Едерсон за една дълга топка и отбеляза в опразнената врата, но съдията прецени, че халфът е направил нарушение.

В 48-ата минута Холанд можеше да изравни, но Едерсон спаси удара му. Фоудън в 65-ата получи добро подаване, но стражът на Борусия отрази удара му.

Последваха две добри положения за Де Бройне и Фоудън, но до попадение не се стигна.

В 84-ата минута Ерлинг Холанд изведе Марко Ройс, който не сгреши и изравни резултата.

В 90-ата минута обаче "гражданите" все пак се добраха до победата чрез Фил Фоудън.