Ювентус Наполи

Ювентус удари Наполи, Роналдо и Дибала с попадения

Отборът на Ювентус се наложи над Наполи с резултат 2:1 в отложен мач от 3-ия кръг на Серия А.

Както е известно, Ювентус - Наполи по програма трябваше да се изиграе на 4 октомври миналата година. Тимът на Наполи обаче не пътува за Торино заради забрана на властите. Първоначално беше присъдена служебна победа на "бианконерите", а също така беше една точка от актива им. Италианският олимпийски комитет обаче отмени тези две санкции и нареди в крайна сметка мачът да бъде изигран.

Кристиано Роналдо можеше да открие още във 2-ата минута за своя тим, но стреля слабо с глава.

В 13-ата минута все пак португалецът успя да се разпише след центриране на Киеза. Това беше гол номер 25 в Серия А от началото на сезона за Роналдо.

В 73-ата минута завърналият се от контузия Пауло Дибала удвои пореднината на своя тим.

В края на двубоя Лоренцо Инсиние от дузпа намали резултата, но гостите не успяха да стигнат до нищо повече.

Ювентус се изкачи до 3-ата позиция в класирането с 59 точки - на 1 зад втория Милан.