Байерн Мюнхен ПСЖ

Мбапе герой за ПСЖ при успех над Байерн + ВИДЕО

Отборът на ПСЖ се наложи като гост над Байерн Мюнхен с резултат 3:2 в първи 1/4-финален сблъсък от Шампионската лига.

Още в началото на двубоя баварците можеха да поведат, но удар с глава на Чупо-Мотинг срещна гредата.

В 3-ата минута Килиан Мбапе откри резултата след грешка на Нойер.

Баварците натиснаха съперника, но така и не стигаха до попадение. В 10-ата минута с пропуск се отличи Томас Мюлер.

В 12-ата минута парижани вкараха втори гол чрез Дракслер, но при атаката Мбапе е бил в положение на засада и попадението беше отменено.

В 18-ата минута и Горецка пропусна добра възможност за баварците. Само минута по-късно Кейлор Навас спаси удар на Горецка. В 27-ата и Чупо-Мотинг не успя да се разпише от добра ситуация.

В 28-ата минута парижани стигнаха до втори гол, след като защитата на баварците оставиха Маркиньос непокрит и той не сгреши.

В 37-ата минута Чупо-Мотинг върна едно попадение за домакините след центриране на Павар.

В 60-ата минута Томас Мюлер изравни за баварците след центриране на Джошуа Кимих.

В 68-ата минута отборът на ПСЖ отново излезе напред в резултата чрез Килиан Мбапе след една контраатака.

До края на двубоя с пропуски се отличиха Давид Алаба и Томас Мюлер.