Манчестър Юнайтед Гранада

Ман Юнайтед на крачка от 1/2-финал в Лига Европа след успех над Гранада + ВИДЕО

Отборът на Ман Юнайтед се наложи като гост над Гранада с резултат 2:0 в първи 1/4-финален сблъсък от Лига Европа.

Макар срещата да е без публика заради мерките срещу COVID-19 привърженик на домакините успя да влезе на терена и прекъсна двубоя в 6-ата минута.

В 19-ата минута удар на Рашфорд от пряк свободен удар мина над вратата. В 27-ата минута отново Рашфорд пробва удар, но отново не уцели вратата.

В 30-ата минута Солдадо се оказа на стрелкова позиция, но и неговият удар беше неточен.

Веднага след това Манчестър Юнайтед организира светкавична атака. Виктор Линдельоф със страхотен пас изведе Рашфорд,, който овладя по перфектен начин и откри резултата.

В 40-ата минута удар на Янхел Ерера срещна гредата. При последвалия корнер Роберто Солдадо бе оставен непокрит в наказателното поле, но ударът му мина покрай вратата.

В 44-ата минтуа Де Хеа спаси удар на Кенеди.

В 50-ата минута Кенеди отново пробва рефлекса на Де Хеа, но стражът отново улови. В 58-ата минута с пропуск се отличи и Хари Магуайър. В 67-ата минута Кенеди се отличи с нов пропуск.

Бруно Фернандеш от дузпа в 89-ата минута оформи крайното - 2:0.