Славия Арда (Кж)

Арда стигна до исторически финал след успех над Славия

Отборът на Арда се класира за финал за Купата на България след успех над Славия с резултат 1:0 във втория полуфинален сблъсък от турнира, като в предишната среща двата тима не успяха да си отбележат.

Алекс Петков се превърна в герой за своя тим, като той отбеляза единственото попадение в мача в 27-ата минута. "Белите" пък пропуснаха дузпа в края на първата част, когато Димитър Рангелов пропусна от бялата точка.

СЛАВИЯ 0:1 АРДА (0:0 в първата среща)
0:1 А. Петков (27)

Стартови състави:

Славия: 13. Светослав Вуцов, 70. Михаил Александров, 55. Андреа Христов, 23. Емил Виячки, 19. Филип Антовски, 77. Георги Вълчев, 73. Мартин Сораков, 7. Петер Макрилос, 22. Дарко Тасевски, 10. Радослав Кирилов, 8. Димитър Рангелов

Арда: 12. Иван Караджов, 8. Милен Желев, 9. Спас Делев, 19. Румен Руменов, 20. Деян Лозев, 24. Алекс Петков, 27. Емил Мартинов, 33. Иван Тилев, 71. Пламен Крумов, 80. Лъчезар Котев, 98. Тонислав Йорданов

Стадион: "Славия"
Главен съдия: Драгомир Драганов
Начален час: 18:30