Байерн Мюнхен ПСЖ

ПСЖ потрепери, но си го върна на Байерн + ВИДЕО

Отборът на Байерн Мюнхен се наложи над ПСЖ като гост с 1:0, но отпадна от 1/4-финалите на Шампионската лига след загуба с 3:2 в първия мач.

В началните минути отборът на ПСЖ създаде две опасни положения чрез Килиан Мбапе и Неймар, но до попадение не се стигна. В 26-ата минута удар на Сане излезе в аут. Минута по-късно и Кимих пробва късмета си, но топката излезе в аут.

Веднага след това Мбапе изведе Неймар очи в очи с Нойер, но стражът се намеси. В 34-ата минута Неймар стреля опасно, но Нойер се намеси и спаси. В 37-ата минута удар на Неймар срещна гредата. След още 2 минути отново бразилецът беше изведен на чиста позиция, но страничният стълб отново помогна на гостите.

В 40-ата минута Чупо-Мотинг откри резултата с глава. Навас отрази удар на Алаба, а нападателят на Байерн наскочи Кимпембе и успя да се разпише.

До края на полувремето с пропуски се отличиха Алаба и Сане.

В началото на втората част Неймар получи една добра топка в наказателното поле, но не нацели вратата. В 53-ата Ди Мария се откъсна и подаде успоредно на голлинията, но Неймар не успя да засече. В 77-ата минута Мойз Кийн получи добра топка, но стреля неточно. В 83-ата Сане се откъсна, но не успя да подаде точно.

ПСЖ: Навас, Дагба, Перейра, Кимпембе, Диало, Гай, Паредес, Ди Мария, Неймар, Дракслер, Мбапе

БАЙЕРН: Нойер, Павар, Боатенг, Ернандес, Дейвис, Кимих, Алаба, Сане, Мюлер, Коман, Чупо-Мотинг