Миньор Пирин Благоевград

Пирин оцеля срещу 10 от Миньор, избегна загубата след попадение в последните минути (+Галерия снимки)

Лидерът във Втора лига Пирин Благоевград едва не загуби гостуването си на Миньор в Перник и в крайна сметка двата тима врътнаха реми 1:1.

Срещата бе от 27-ия кръг на втория ешалон, а след нея "орлетата" са първи с актив от 53 точки и са само на 4 точки пред втория Локо София, който има и мач по-малко.

"Чуковете" пък са на 7-ата позиция с 33 пункта и има някакъв теоритичен шанс отборът дори да стигне до бараж, макар че ще бъде адски трудна задача.

Още в 7-ата минута Слишков бе съборен в наказателното поле от Исуф и реферът отсъди дузпа, която бе реализирана от Галчев и така Миньор поведе с ранен гол.

Четвърт час преди края на мача домакините останаха с 10 души, след като Иван Вълчанов получи два жълти картона и респективно червен.

Все пак късметът се усмихна на Пирин и в 86-ата минута Карачанаков изравни след прекрасен удар от фаул, а до края нямаше повече голове.