Барселона Атлетик Билбао

Барса разби Атлетик и триумфира с Купата на краля + ВИДЕО

Отборът на Барселона се наложи над Атлетик Билбао с резултат 4:0 във финала за Купата на краля, който се игра на "Ла Картуха" в Севиля.

Атлетик Билбао загуби 2 финала за Купата на краля в рамките на 14 дни, след като последният двубой от миналогодишното издание се състоя по-рано през месеца заради пандемията от коронавирус. Тимът на Билбао загуби от Реал Сосиедад..

Това е 31-ият успех на Барселона в турнира.

Още в 5-ата минута удар на Френки де Йонг срещна гредата. В 12-ата Иниго Мартинес зесече центриране от фал, но не успя да намери целта. "Каталунците" натиснаха съперника си, но не успяха да стигнат до попадение.

В 48-ата минута с пропуск се отличи Гризман. В 52-ата минута вратарят на Атлетик Билбао изби в корнер удар на Педри. При последвалия корнер с пропуск се отличи Серхио Бускетс.

В 60-ата минута Антоан Гризман откри резултата за "каталунците" след попадение на Френки де Йонг.

Само 3 минути по-късно Де Йонг вкара второ попадение за Барселона.

В 68-ата минута Лео Меси направи резултата класичеки след подаване на Де Йонг.

В 72-ата минута Лео Меси вкара второто си попадение в двубоя за 4:0.