Берое

Камбуров бесен на Херо

Капитанът на Берое Мартин Камбуров е бесен на треньора Димитър Димитроб-Херо. Причината е, че специалистът не пусна тарана 6 заключителните минути на двубоя с Арда (0:1), за да бие дузпа. Как-то е известно, Камбуров преследва голмайсторския рекорд на Петър Жеков, който е с 253 попадения в елита. През този сезон Мартин има вече 13 и общо 250 на сметката си. В 88-ата минута заралии получиха право да изпълнят 11-метров наказателен удар за задържане на Деян Лозев срещу Алиун Фол. Тогава Берое имаше право да извърши смяна, но Камбуров не бе пуснат на терена, за да стреля от бялата точка. Вместо това зад топката застана фол, който би слабо вляво от Караджов и вратарят без проблем спаси. Секунди по-късно телевизионните камери уловиха как Камбуров става от скамейката и с наведена глава се прибира в съблекалнята, преди още мачът да е завършил.

След двубоя Димитров обясни, че Камбуров не е играл в Кърджали, защото само преди дни е бил титуляр срещу Етър (1:2). Херо обаче можеше да пусне нападателя само за да изпълни дузпата...

Изблици на нерви имаше и от заменения Кийлън Лебон. В 70-ата минута той напусна терена, а точно пред скамейката заплашително се засили да изрита няколко бутилки с вода, но в последния момент се спря.

Димитър Димитров е с изтичащ договор с края на сезона. По всичко личи, че двете страни няма да го продължат и ще се разделят. Затова ръководството на Берое вече се оглежда за нов треньор.