Хебър (Пз) Локомотив (ГО)

Хебър обърна Локо (ГО) на проливния дъжд в Пазарджик, гостите са пред угрозата да изпаднат

Хебър стигна до победа с 2:1 след обрат над Локомотив (Горна Оряховица) в първата среща от 28-ия кръг на Втора лига, която се игра на стадион "Георги Бенковски" в Пазарджик.

Теренът бе изпълнен с локви заради проливния дъжд, който се изля в цяла България, и това доста попречи на качеството, на футбола, което показаха двата тима.

След този мач пазарджиклии са 4-и с 42 точки и имат равни точки с дубъла на Лудогорец, който е трети и му предстои мач със Септември в Симитли.

Отборът на Геша пък е 14-и с 20 точки и е пред угрозата в края на сезона да изпадне, ако не започне да печели точки, тъй като е само на три точки от последния Нефтохимик.

Още във 2-ата минута домакините от Пазарджик пропуснаха дузпа чрез Живко Петков, който нацели напречната греда, а в 36-ата минута гостите изненадващо откриха.

Стражът Любенов фаулира противников футболист и Мирчев застана зад топката и вкара в мрежата, за да даде аванс на Локо.

След почивката Хебър излезе преобразен и бързо обърна след хубави голове на Петков в 52-ата минута от дистанция, както и на Хамдиев, който вкара в 59-ата минута пак с удар от дистанция.

До самия край нямаше повече голове, а в 88-ата минута Петко Цанков от гостите бе изгонен след втори жълт и респективно червен картон.