Локомотив София Струмска слава

Локо (София) пречупи коравия Струмска слава в Радомир и е все по-близо до директна промоция

Локомотив (София) постигна победа с 2:0 при визитата си на Струмска слава и така е все по-близо до заветната цел, а именно класиране в елита на родния футбол.

Срещата бе от 28-ия кръг на втория ешалон, а домакините от Радомир като цяло изобщо не показаха лош футбол, напротив.

Те удариха и гредата при 0:0 чрез Ивелин Илиев, а разликата в полза на гостите в този мач направи крилото Александър Александров, който вкара и двете попадения.

В 30-ата минута Цветков стреля опасно, но Петков спаси. При следващата опасна ситуация няколко секунди по-късно обаче гостите успяха да се разпишат. Тогава Светослав Диков получи добре и от границата на наказателното поле стреля.

Стражът на Струмска спаси, но за негово нещасите топката попадна в Александър Александров. Седмицата на "железничарите" пропусна при първата си добавка, но и след нея кълбото попадна в краката му, което му даде възможност да стреля втори път и да открие за 1:0.

В 73-ата минута Локомотив все пак успя да удвои аванса си. Бабалиев подаде към Милошев, който стреля но ударът му бе блокиран. Така топката попадна в Александров, който намери добра стрелкова позиция в наказателното поле и прониза Ставрев, за да покачи до 2:0.

До самия край нямаше повече попадения, а Локомотив e втори с актив от 53 точки в класирането и е само на точка от върха, а пък Струмска слава е 12-и с 26 точки.

Радомирци имат и мач с Кариана от който ще получат 3 точки, така че на практика отдавна могат да бъдат спокойни в своето спасение.

Снимка: Sportal.bg