Ливърпул Лийдс

Ливърпул не успя да победи Лийдс и остана шести + ВИДЕО

Отборите на Лийдс и Ливърпул не се победиха - 1:1 в мач от 32-ия кръг на английската Висша лига.

Преди началото на двубоя играчите на Лийдс носиха фланелки с надпис "Футболът е за феновете" и "Заслужете си го" под логото на Шампионската лига. Над "Елънд Роуд" прелетя и самолет с надпис "Кажете "Не" на Суперлигата", а пред стадиона се събраха фенове, които също протестираха срещу създаването на Суперлига.

Отборът на Ливърпул доминираше през първата част и създаде няколко добри положения пред вратата на Лийдс.

Вратарят на Лийдс се намеси в началото на двубоя след удар на Алкантара. В 21-ата минута неубедителна намеса на Кабак можеше да доведе до опасност, но топката мина близо до вратата.

Тимът на Ливърпул успя да поведе в 31-ата минута чрез Мане, който се възползва от подаване на Трент Александър-Арнолд.

Втората част стартира с две положения за Ливърпул С пропуски се отличиха Фирмино и Жота. В 50-ата минута Милнър също имаше шанс да се разпише, но не успя.

Тимът на Лийдс се активизира и имаше претенции на домакините за дузпа, след като Александър-Арнолд леко докосна топката с ръка. В 75-ата минута удар на Бамфорд срещна гредата. В 77-ата Робъртс не успя да преодолее Алисон от добра позиция.

В 87-ата минута Диего Йоренте успя да изравни резултата за Лийдс в 87-ата минута.