Славия Ботев Враца

Ботев Враца победи Славия и завърза битката за оцеляване

Отборът на Ботев Враца се наложи като гост над Славия с резултат 2:0 в мач от 25-ия кръг на надпреварата.

Златински в 17-ата минута откри резултата за гостите, а Домовчийски в 36-ата минута оформи крайното - 2:0. През втората част врачани затвориха мача и не позволиха на съперника да стигне до положения.

Така в класирането Ботев (Враца) изпревари днешния си съперник, макари двата отбора да са с еднакъв актив - 22 точки. Двата тима запазват шансове да си осигурят оцеляването в следващия кръг, но това минава през задължителна победа и загуба на Ботев (Пловдив) в последните два двубоя на “канарчетата”. Също така Етър не трябва да печели в оставащите си срещи, първата от които е днес срещу Арда в Кърджали.

СЛАВИЯ: 13. Вуцов, 4. Патев, 55. Христов, 23. Виячки, 19. Антовски, 70. Александров, 77. Вълчев, 11. Узунов, 71. Стоев, 14. Димитров, 9. Кръстев

БОТЕВ (ВРАЦА): 33. Костов, 18. Миланов, 37. Керчев, 77. Николов, 81. Зехиров, 24. Н’Диайе, 22. Колев, 23. Златински, 10. Атанасов, 9. Генов, 30. Домовчийски