Беласица Оборище (Панагюрище)

Беласица се озори с Оборище в Петрич в оспорван мач, би след голове от дузпи

Беласица постигна много трудна победа с 3:2 над Оборище на стадиона в Петрич, в отложена среща от 23-ия кръг на Югозападната Трета лига.

В този мач момчетата на Кирякос Георгиу показаха съвсем различно лице от двубоя с Балкан и дори можеха да измъкнат точка от домакините.

Георги Нетов попари Бела с гол още в 3-ата минута, но домакините обърнаха след попадение на Живко Димитров в 6-ата и гол на Марти Таушанов от дузпа в 18-ата минута.

Васил Тачев наказа родния си тим в 35-ата минута и изравни за панагюрци, а победното попадение за петричани бе дело на Марти Таушанов, който за втори път вкара от дузпа, този път в 65-ата минута.

След този мач Бела е на 3-о място с 61 точки и е само на 3 точки от върха, а Оборище е 7-и с 41 точки.